KULLANICI & MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ

Kullanıcı Şartları ve Gizlilik Sözleşmesi
(ALIŞVERİŞ YAPAN TÜM MÜŞTERİLER KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR)
Madde 1 ) Taraflar arasında akdedilen bu sözleşme citakbilisim.com ile üye&müşteri arasında kullanım şartlarını ve gizlilik politikasını tanımlar.
Madde 2 ) citakbilisim.com üyelerine&müşterilerine bilgilendirme amacıyla sunduğu içeriğin teşvik ve yönlendirme amacı taşımadığını iş bu sözleşmede açıkca beyan eder ve sitede servis edilen aktif hizmetlerden yararlanmak için bir bedel ödeyerek veya herhangi bir şekilde siteye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.
Madde 3 )Üyelerin,ziyaretçilerin ve müşterilerin site üzerinden gerçekleştirdiği her türlü olumsuz fiil ve davranışlar bulunduğu yorumlar, hakaret ve Türk Ceza Kanununda suç olarak tanımlanmış her türlü fiilin hukuki ve maddi sorumlulukları kendilerine aittir. Çıtak Bilişim bu tür fiil ve davranışlarda sorumluluk kabul etmez.
Madde 4 ) Üye site üzerinden giriş yapmak için kullandığı bilgileri hiç kimse ile paylaşamaz. Çıtak Bilişim üye bilgilerinin saklanması ve gizliliği için gerekli donanımsal yapıya sahiptir. Üyelik bilgilerinin güvenliği ile ilgili tamamıyla üyenin kendisi sorumludur. Kayıp ve çalıntı üyelik bilgilerinden Çıtak Bilişim sorumlu tutulamaz.
Madde 5 ) Şahıslar alış veriş yaparken,yalnızca kurumsal tasarımlarda taksitlendirme seçeneğinin bulunduğunu göz önüne alarak hareket etmelidirler.
Madde 6 ) Scriptlerimizin tamamı güvenlik açısından tam teşekküllü olmakla birlikte,üye veya müşterilerin güvenliği ile tamamen kendileri sorumludurlar.ÇITAK BİLİŞİM hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.
Madde 7 ) Şahısa script veya tasarım satışı yapıldıktan sonra alan adı ve hostingine almış olduğu tasarım kurulduktan sonraki 24 saat içerisinde scripti incelemesi için şahısa bir zaman tanınır.Bu zaman boyunca gerekli incelemelerden sonra herhangi bir sorun olmadığını beyan ederek alış verişini tamamlayan müşterilerin ileride doğacak sorunlarından Çıtak Bilişim kesinlikle sorumlu değildir.
Madde 8 ) Üye bilgilerinizin ele geçirilmesi yahut sizin admin bilgilerinizin ele geçirilmesi durumunda da Çıtak Bilişim sorumlu değildir.
Madde 9 ) İlerleyen süreçlerde ilk kontrolünüzde fark etmediğiniz bir hata meydana geldiğinde,web sitenizinde gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hata bizden kaynaklıysa gerekli tüm müdahaleler yapılarak sisteminizdeki hatalar düzeltileceğini kabul etmiş sayılırsınız..
Madde 10 ) Madde 9’daki hususun aksine,problem sizden kaynaklı ise çözüm önerileri sunmak gibi bir teklif haricinde ödemiş olduğunuz ücrete extra olarak ,hatanızın giderilmesi için herhangi bir ücret ödemediğiniz sürece teknik ekipten faydalanamayacağınızı kabul etmiş olursunuz.
Madde 11 ) Madde 9’daki duruma ek olarak,meydana gelen problem bizden ötürü ise,hatanın giderilmesi için tüm çalışmalar ücretsiz olarak yapılır,bunun dışında Kurumsal Script sahibi değilseniz herhangi bir geri ödeme veya iade yapılmayacağını kabul etmiş olursunuz.
Madde 12 ) Kurumsal Script sahipleri almış oldukları hizmetin geri iade sürecinin 15 gün olduğunu kabul etmiş sayılırlar.Bu süreçten sonraki iade teklifleri geçersiz sayılacağını kabul etmiş sayılır.
Madde 13 ) Satın almış olduğunuz kurumsal tasarım veya scriptin herhangi başka bir tasarımcı tasarından değiştirildiği veya üzerinde değişiklikler yapıldığı belirlendiği süreçte iade hakkınız bitmiş sayılacağını ve bu durumda da ödeme yapılmacağını kabul etmiş sayılırsınız
Madde 14 ) Hazırlamış olduğumuz web sitelerinin ilerleyen süreçlerde illegal işler için kullanıldığı fark edildiği anda ÇITAK BİLİŞİM web sitenizden kendi Copyright yazısını kaldırma hakkına sahiptir.
Madde 15 ) E-ticaret sistemleri kurulumunda,müşterilerin web sitesi sahibi(bizim müşterimiz) ile yaşamış olduğu problemlerden,ödeme gecikmelerinden,site kapatma durumundan,sözünde durmaması durumundan veya herhangi bir illegal işleyiş ve buna dahil olarak herhangi bir anlaşmazlık durumundan vb. sorunlardan ÇITAK BİLİŞİM sorumlu değildir
Madde 16 ) Site yönetimi üyenin belirtilen iş bu özleşmedeki maddelerden herhangi birini ihlal ettiğini tespit etmesi durumunda üyenin üyeliğine son verme hakkına sahiptir.
Madde 17 ) Üye, site üzerinden yapacağı tüm yazışmalardan ve işlemlerden bireysel veya tüzel kişilik olarak kendi sorumludur. Üye bu yazışma ve işlemlerin site tarafından kayıt altına alınmasını kabul eder. Hehangi bir uyuşmazlık durumunda site tarafından tutulan bu kayıtların geçerli ve bağlayıcı kesin ve münhasır delil olacağını, bunların usulüne uygun tutulduğunu,, bunlara karşı tüm itiraz ve defi haklarından peşinen feragat ettiğini kabul eder.
Madde 18 ) Bu bilgilerin toplanma amacı sitenin hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar, reklam verenlere sitenin üye portföyünü tanıtmak ve reklamların kişiye özel gösterilmesinden ibarettir.
Madde 19 )Site açıkça kullanıcı sözleşmesi veya benzer belgelerde belirtmedikçe üyeden rızası alınmadan veya söz konusu bilgiler anonim hale getirilmedikçe üyelerin kişisel bilgilerini paylaşmaz.
Madde 20 ) Kayıtların Geçerliliği İş bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda her iki tarafın kayıtları ile mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu gereğince muteber, bağlayıcı kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu, belirtilen kayıtlara her türlü itiraz ve bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından, peşinen feragat ettiğini kabul beyan ve taahhüt eder.
Madde 21 ) Gizlilik Üye sözleşme süresince ve sözleşmenin her ne sebeple olursa olsun sona ermesinden iki yıllık süre içerisinde Çıtak Bilişim ile ilgili hiçbir bilgiyi, şifre ve kodlarını üçüncü kişi ve kuruluşlara vermeyeceğini taahhüt eder. Üyenin bu bilgileri üçüncü kişilere veya kuruluşlara verildiğinin tespit edilmesi halinde, üyelik sözleşmesini derhal iptal edeceğini, müşteri bu konuda citakbilisim.com’un uğrayacağı bütün zararları tazmin edeceğini şimdiden kabul eder.
Madde 22 ) Satın alacağınız tasarımları alırken,satılabilirlik durumu SATILABİLİR olan scriptleri satma hakkına sahipsiniz.Ayrıca bu tasarımların satılabilirlik durumu Çalışmalarımız sayfasında belirtilmektedir.
Madde 23 ) Madde 22’ye ek olarak,satılabilirlik durumu SATILAMAZ şeklinde ibraz edilmiş ürünlerin citakbilisim.com’dan habersiz,izinsiz şekilde dışarıya yayılması durumunda,Çıtak Bilişim dağıtan şahıs hakkında tüm yasal işlemleri başlatma hakkına sahiptir.
Madde 25 ) citakbilisim.com web sitenize dair FTP ,CPANEL,HOSTİNG ŞİRKETİ gibi alanlara ait şifrelerinizi yalnızca çalışma anında kayıtlı tutmaktadır.İş sonunda size ve web sitenize ait tüm veriler ve kayıtlı bilgiler tamamen silinmektedir.
Madde 26 ) citakbilisim.com’dan almış olduğunuz scriptlerin kurulumu citakbilisim.com’a ait olduğu müddette madde 25’de belirtilen bilgileri vermeniz gerektiğini kabul etmiş sayılırsınız.
Madde 27 ) citakbilisim.com çalışma sürecinde web sitenizde meydana gelen,illegal ve yasa dışı tüm işlemleri log kayıtları kontrolünce,yalnızca şahsımıza ait ip adreslerinin yapmış olduğu illegal işlemleri  kabul etmektedir.
Madde 28) Çalışma sonrasında FTP,CPANEL,HOSTİNG,HOSTİNG ŞİRKETİ bilgilerini değiştirme veya değiştirmeme hakkına sahipsiniz.İleride doğacak hiçbir sorundan ( değiştirmemiş de olsanız) citakbilisim.com’un yapmış olduğu işlem olmadığı sürece kabul etmemektedir.
Madde 29 ) Çalışma sonunda citakbilisim.com tarafından şahsınıza verilmiş hesap numaralarına anlaşılmış ücreti yatırmadığınız süreçte,ödeme yapana kadar alan adı ve hostinginizin şifrelerinin değiştirileceğini kabul etmiş sayılırsınız.
Madde 30 ) Madde 29’a ek olarak,iş sonunda ödeme gerçekleşmediği süreçte citakbilisim.com tarafından web sitenizin geçici olarak kapatılacağını ve bilgilerinizin geçici olarak değiştirileceğini kabul etmiş sayılırsınız.
Madde 31 ) Ödemeler kurumsal scriptler ve tasarımlardaki bireysel taksitlendirme dışında,ücretin yarısı iş öncesi kalan yarısı da iş sonunda olmak üzere 2 ye bölünecektir.
Madde 32 ) citakbilisim.com’da bulunan içeriklerin tamamının izinsiz paylaşılması,alıntıdır şeklinde link paylaşımı yapılmadan yayınlanması yasaktır.
Madde 33 ) Uygulanacak Hükümler – Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
33.1 ) Bu sözleşme ile ilgili olarak çıkabilecek bütün ihtilaflarda öncelikle bu sözleşme hükümleri, bu sözleşmede bulunmayan hükümlerde ise Türk Kanunları (Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu vb.) uygulanacaktır.
33.2 ) İş bu sözleşmeden dolayı doğacak bütün ihtilaflarda Çorum Mahkemeleri ve İcra daireleri yetkilidir.